Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pracowite dni w szkolnych murach

01.12.201418:16

Michał

andrzejki 009Ostatnie dnie listopada obfitowały w rozmaite wydarzenia organizowane przez wszystkie szkoły w naszej gminie. Prezentujemy więc krótki przegląd najważniejszych uroczystości i imprez przygotowanych w poszczególnych szkołach.

20 listopada w Romanach-Seborach zorganizowano Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W szkole odbył się apel, w trakcie którego uczniowie klas III-VI przypomnieli społeczności szkolnej o prawach dziecka wynikających z Konwencji o Prawach Dziecka. Uczestnicy apelu najważniejsze prawa dziecka umieścili na promykach słoneczka – aby uświadomić widzom, że nie jest to tylko martwa litera prawa, lecz także sposób na poprawę losu najmłodszych na całym świecie. Apel przygotowano pod kierunkiem Rafała Czaplickiego i Magdaleny Gałązki.

Prawa Dz 452

Prawa Dz 462

Prawa Dz 469

Z kolei dzień później w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbyło się spotkanie z panem Jarosławem Czarzastym, zwycięzcą teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a także jego synem Maciejem. Było to kolejne wydarzenie związane z prowadzonym tu cyklem o nazwie „Doradztwo zawodowe. Klucz do życiowego sukcesu.”

Pan Jarosław opowiedział wszystkim o swojej pasji do czytania książek, dzięki której mógł wziąć udział w tak popularnym turnieju wiedzy. Gość wskazał także, jak bardzo jest zamiłowanie do czytania i ciągłego poszerzania swojej wiedzy pomogło mu w osiągnięciu sukcesu.

W trakcie spotkania dzieciaki mogły m.in. obejrzeć archiwalny odcinek z udziałem pana Jarosława, a także wziąć udział w krótkim turnieju wiedzowym przygotowanym przez zaproszonych gości.

doradztwo (1)

doradztwo (2)

doradztwo (3)

doradztwo (4)

Tuż przed końcem miesiąca natomiast w szkołach rozpoczęły się uroczystości związane z andrzejkami – popularnym polskim zwyczajem poprzedzającym okres adwentu – tradycyjnym czasem oczekiwania na Boże Narodzenie. Tak było m.in. w Ulatowie-Adamach, gdzie w tutejszej szkole dzieci przez cały dzień mogły brać udział w zabawach przygotowanych specjalnie na ten dzień.

andrzejki 009

andrzejki 027

andrzejki 029

andrzejki 033

andrzejki 045

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007