Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Pierwsza sesja Rady Gminy nowej kadencji

04.12.201423:10

Michał

sesja (7)Wraz z początkiem grudnia nastał także czas zmian w Radzie Gminy Krzynowłoga Mała. Po listopadowych wyborach samorządowych w jej składzie pojawiło się kilkoro nowych radnych, a ich pierwsze spotkanie odbyło się 1 grudnia. Na tej samej sesji swoje ślubowanie złożył również nowy wójt gminy – Jerzy Humięcki.

Prowadzenie pierwszej sesji nowej kadencji – przynajmniej na początku – jest zwyczajowo powierzane najstarszemu wiekiem radnemu. Tym okazał się Bogdan Olszewski, który do wyboru nowego przewodniczącego dbał o porządek zebrania.

Sesja rozpoczęła się od wydania zaświadczeń o wyborze wszystkim członkom Rady. Uczyniła to przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Małgorzata Bukowska. Następnie każdy z nowych radnych złożył ślubowanie, na mocy którego rozpoczął formalnie pełnienie czteroletniej kadencji. W nowej Radzie do 2018 roku będą zasiadać (zgodnie z numerami okręgów):

 1. Bogdan Stryjewski
 2. Jolanta Katarzyna Przybyłek
 3. Jan Michał Roman
 4. Witold Pszczółkowski
 5. Sławomir Cichowski
 6. Zdzisław Łojewski
 7. Bożena Czarzasta
 8. Adam Bobiński
 9. Przemysław Zembrzuski
 10. Andrzej Robert Roman
 11. Bogdan Kazimierz Olszewski
 12. Kamil Gadomski
 13. Sylwia Umińska
 14. Bożena Zamielska
 15. Hanna Popiołek

Następnym punktem obrad był wybór nowego przewodniczącego Rady. W wyniku tajnego głosowania stanowisko to powierzono Bogdanowi Stryjewskiemu. Chwilę po wyborze nowy przewodniczący już formalnie poprowadził dalszą część sesji. Jego zastępcami zostali Jolanta Przybyłek oraz Michał Roman.

Najważniejszym jednak punktem obrad było złożenie ślubowania przez nowo wybranego wójta Jerzego Humięckiego. Akt ten bowiem oznaczał faktyczne przejęcie obowiązków po dotychczasowym wójcie Adamie Bacławskim. Z chwilą wypowiedzenia roty przysięgi Jerzy Humięcki oficjalnie stał się władzą wykonawczą Gminy Krzynowłoga Mała.  

Zaraz po tym nastąpiły tradycyjne życzenia i gratulacje dla nowo wybranego włodarza gminy. Będzie on pełnił swoją kadencję przynajmniej do listopada 2018 roku.

sesja (1)

sesja (2)

sesja (3)

sesja (4)

sesja (5)

sesja (6)

sesja (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007