Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Plastyczny konkurs przyrodniczy w Ulatowie-Adamach

04.12.201423:35

Michał

lesnik (8)Szkoły powinny uczyć nie tylko poszczególnych przedmiotów, lecz także tego, jak zachowywać się w sytuacjach codziennego życia. Nawet tak nietypowych, jak… wizyty w lesie. W tym właśnie celu Szkoła Podstawowa w Ulatowie-Adamach przygotowała – wespół z Nadleśnictwem Przasnysz – konkurs plastyczny pod nazwą „Znam grzyby jadalne”.

Oczywiście celem konkursu było szerzenie odpowiedniej wiedzy wśród uczniów na temat gatunków grzybów rosnących w lasach gminy Krzynowłoga Mała. Jednocześnie jednak wzbogacano wiedzę uczniów na temat samych lasów i ich ogromnej roli w życiu człowieka.

Zadaniem dzieci, postawionym im jeszcze wczesną jesienią, było przygotowanie pracy plastycznej na najważniejszy temat rywalizacji. W zabawie wzięli udział uczniowie wszystkich klas ze szkoły w Ulatowie, które w najrozmaitszy sposób interpretowały główne hasło konkursu.

W podsumowaniu zabawy, przygotowanym w drugiej połowie listopada, wzięli udział nauczyciele oraz reprezentanci Nadleśnictwa: leśniczy Bogdan Bartoszewski i specjalista ds. edukacji i turystyki – Ewa Bartoszewska. Ostatecznie Komisja po długich dyskusjach i naradach zdecydowała się przyznać następujące nagrody:

w kategorii prace plastyczne:

  1. Filip Smoliński – kl. I
  2. Zuzanna Smolińska – kl. II
  3. Julia Morawska – kl. III
  4. wyróżnienie: Oliwia Bojaronus – kl. II

w kategorii prace rzeźbiarskie:

  1. Patryk Sławski – kl. III
  2. Patrycja Bojaronus – kl. I
  3. Jakub Czaplicki – kl. III
  4. wyróżnienie: Joanna Smolińska – kl. II

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz upominki przyrodnicze. Ale nagrody przyznano wszystkim uczestnikom – za chęć rywalizacji i pracę włożoną w przygotowanie prac. Otrzymali zestaw słodyczy oraz przyborów do pisania.

lesnik (1)

lesnik (2)

lesnik (4)

lesnik (5)

lesnik (6)

lesnik (8)

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007