Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Wójt zaczyna oszczędności… od siebie

28.12.201423:44

Michał

wojt 2Jerzy Humięcki, nowo wybrany wójt Krzynowłogi Małej, do stanowiska doszedł m.in. dzięki hasłu oddłużenia gminnego budżetu. Nowy włodarz po wyborczym zwycięstwie nie zapomniał o swoim sztandarowym haśle, a oszczędności zaczął od samego siebie. Przez najbliższe lata będzie jednym z najmniej zarabiających szefów samorządów gminnych w powiecie przasnyskim.

W porównaniu z ubiegłą kadencją wynagrodzenie wójta Krzynowłogi będzie zmniejszone o niemal 1700 złotych. Jerzy Humięcki na własne życzenie zrezygnował z najwyższego możliwego naliczania dodatku specjalnego przynależnego wójtom czy burmistrzom; dodatkowo nie będzie pobierał dodatku za wysługę lat.

– Może niektórzy odbiorą to jako tani chwyt marketingowy. Ale dla mnie liczą się fakty: miesięcznie będę pobierał z gminnej kasy 1680 złotych mniej niż mój poprzednik. Jeśli przemnożę to przez dwanaście miesięcy, wychodzi ponad 20 tysięcy złotych oszczędności. Te pieniądze będą przeznaczone na inwestycje gminne czy zmniejszenie zadłużenia – zapowiada Jerzy Humięcki.

Na koniec poprzedniej kadencji pensja wójtowska wynosiła 10 520 zł brutto. Obecnie, po zmianach finansowych, będzie to 8840 zł brutto. Czyni to z Jerzego Humięckiego jednego z najbardziej gospodarnych wójtów w całym powiecie.

Za przykładem szefa gminy poszli również radni nowej kadencji. Zdecydowali oni mianowicie, że obniżą swoje gaże o 15% w stosunku do poprzedniego czterolecia. Miesięczna dieta w radzie była warta dotychczas 530 zł. Po zmianach będzie to 450 zł. To samo dotyczy diety dla przewodniczącego rady – do końca kadencji 2010-2014 wynosiła ona 1324 zł – obecnie zaś będzie to 1139 zł.

Daje to łącznie kwotę nieco ponad 1300 zł oszczędności w każdym miesiącu działania rady, czyli ponad 15 tysięcy zł oszczędności w skali roku.

– Będziemy szukali także innych oszczędności, bo jesteśmy do tego zmuszeni. Władza powinna jednak pamiętać, po co została powołana. I w trudnych chwilach musi zaczynać od siebie – wyjaśnia Jerzy Humięcki. – Tak jak kapitan ma dbać o zdrowie innych i pierwszy poświęcać się dla załogi, tak wójt powinien stać w pierwszym szeregu i dawać dobry przykład. Dlatego podjąłem taką decyzję o rezygnacji z pieniędzy, które z mocy prawa należą się wójtom.

wojt 2

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007