Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Rozstrzygnięcie I etapu V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „ Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki ! ”

13.04.201515:05

Sylwester

Zwierzaki KRUS PT w Przasnyszu 10 kwietnia 2015 roku przeprowadziła finał konkursu plastycznego dla dzieci „ Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki ! na etapie Placówki Terenowej.

Celem konkursu plastycznego jest : promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą   i zabawą na terenach wiejskich , poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich , rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych .  Głównym organizatorem Konkursu na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS Warszawa , a współorganizatorami na etapie Placówki Dyrekcje Szkół Podstawowych i Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Skład komisji konkursowej został wyznaczony przez Kierownika PT KRUS w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu .

Komisja konkursowa w  składzie : Sławomir Garliński Kierownik PT KRUS Przasnysz , Małgorzata Krawczyk  Starszy Inspektor ds. prewencji , Krzysztof  Gadomski Dyrektor Miejskiego Domu Kultury – plastyk i Łukasz Walędziak  Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Przasnyszu obejrzała i oceniła prace laureatów I etapu konkursu kierując się przyjętymi kryteriami . Prace laureatów były wykonane różną techniką (malowane kredkami, farbami, wyklejane bibułą , wełną , słomą  i modeliną itp.) .  Przy wyborze prac brane było pod uwagę przesłanie zawarte w tytule konkursu , estetyka , jakość danej pracy ,   a także samodzielne wykonanie przez autora pracy .  Pod ocenę komisji poddane zostały 164  prace   ,  które wpłynęły z 18 szkół   z terenu działania Placówki Terenowej w Przasnyszu.  Spośród uczestników  konkursu  w dwóch kategoriach wiekowych : I grupa -  klasy 0-III szkoły podstawowej ( 93)    i II grupa – klasy IV-VI  ( 71) komisja wyłoniła  laureatów  I - III miejsca oraz  wyróżnienia .                                    

W  I  grupie wiekowej :                                                

I miejsce  zdobyła Justyna Zyra  uczennica  kl. III Szkoły Podstawowej w Olszewce, gm. Jednorożec,                                                                                         

II miejsce Emilia Łukasiak  uczennica  kl. II  ze Szkoły Podstawowej  w Żelaznej Rządowej , gm. Jednorożec ,                                                    

III miejsce  Jakub Łączyński  uczeń I kl. Szkoły Podstawowej  w Mchowie , gm. Przasnysz  .

 Wyróżnienie otrzymali :  Julia Tańska  uczennica kl. III SP w Krzynowłodze Małej ,

i  Jakub Różycki uczeń  kl. I ze Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi , gm. Chorzele.                          

Natomiast  w II  grupie  wiekowej laureatami zostali : 

I miejsce   Weronika Mikulska uczennica kl. VI  ze Szkoły Podstawowej w Lipie  gm. Jednorożec ,

II miejsce  Anita Kawiecka  uczennica kl. VI   Zespół Szkół w Krzynowłodze Małej , gm. Krzynowłoga Mała,

III miejsce Sylwia Truszkowska  uczennica kl. VI  SP w Ulatowie Adamach , gm. Krzynowłoga Mała  

Wyróżnienia  zdobyli :  Natalia Kucińska   uczennica kl. VI  ze Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi , gm. Chorzele , Adrian Panuś  uczeń kl. VI Szkoła Podstawowa w Mchowie, gm. Przasnysz  i Alicja Antosiak kl. V ze Szkoły Podstawowej w Duczyminie, gm. Chorzele . Poziom artystyczny i zastosowane techniki ocenianych prac był na bardzo wysokim  poziomie . Wszystkie prace , każda na swój sposób niosły przesłanie zawarte w tytule konkursu . Rysunki laureatów I miejsc z obu kategorii wiekowych  zostaną  przesłane do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie .  Laureaci etapu Placówki Terenowej otrzymają nagrody rzeczowe  ufundowane przez KRUS ,  Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i Urząd Gminy w Krzynowłodze Małej .

          

P4100653(1)

P4100656

P4100660

Małgorzata Krawczyk                                                                   

Starszy Inspektor ds. prewencji                                                   

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007