Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

„Raj” z unijną dopłatą

30.04.201507:42

Michał

plac zabaw (6)„Raj w miejscowości Czaplice-Bąki” – taki tytuł nosił projekt zrealizowany właśnie przez władze samorządowe gminy Krzynowłoga Mała. W ostatnich tygodniach udało się zamknąć przedsięwzięcie, które pozwoli na większą integrację społeczności ze wspomnianej wsi i jej okolic. A ogniwem spajającym tę społeczność mają stać się tytułowe przedszkolaki.

Intencją opisywanego projektu było przygotowanie w Czaplicach-Bąkach miejsca rekreacyjnego, w którym będą mogli spędzać czas zarówno dorośli, jak i dzieci. Te ostatnie są niestety często pomijane w projektach infrastrukturalnych realizowanych na wsiach. Aby to zmienić, Urząd Gminy przygotował wniosek na budowę placu zabaw w Czaplicach-Bąkach. Wniosek ten otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 (z tzw. małych projektów), dzięki czemu łatwiej było o realizację całego pomysłu. Kilka tygodni temu całe przedsięwzięcie zostało zakończone.

Na placu zostały już zamontowane huśtawki, urządzenia zabawowe, w tym jeden zestaw zintegrowany, zjeżdżalnia i ławki. W pobliżu sami mieszkańcy przygotowali miejsce pod przyszłą wiatę – ta będzie służyć całemu sołectwu w spotkaniach integracyjnych. Dzięki temu łatwiej będzie zacieśniać więzi sąsiedzkie, a jednocześnie zapewniać dzieciom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Teraz w zasadzie pozostaje już tylko czekać na dobrą pogodę, która pozwoli dzieciom na korzystanie z zainstalowanych zabawek, a dorosłym – na częstsze spotkania wymuszone nieco przez swoich podopiecznych, którzy będą wyciągać rodziców i dziadków na plac zabaw. W końcu dzieci do 12. roku życia powinny bawić się w takich miejscach pod opieką dorosłych. A to może być już pretekst do częstszych spotkań, spędzanych kulturalnie w zagospodarowanym centrum wsi.   

Wykonawcą wszystkich zamontowanych zabawek była doświadczona firma NOVUM wyłoniona w drodze postępowania związanego z trybem zamówień publicznych.

plac zabaw (1)

plac zabaw (2)

plac zabaw (3)

plac zabaw (4)

plac zabaw (5)

plac zabaw (6)

plac zabaw (7)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007