Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

LGD szkoli naszą społeczność

20.08.201500:56

Michał

DSC00639Członkowie Lokalnej Grupy Działania „Ciuchcia Krasińskich” od gminy Krzynowłoga Mała rozpoczęli cykl szkoleń w powiecie przasnyskim skierowany do lokalnych społeczności. Zajęcia, które odbyły się 19 sierpnia, miały pomóc w odkryciu nowych dróg pozyskiwania środków unijnych – nie tylko przez samorządy gminne, lecz także przez samych mieszkańców.

W programie zajęć, które zorganizowano w Urzędzie Gminy, znalazły się m.in. takie punkty, jak zasady Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020, metody angażowania społeczności lokalnych w tworzeniu lokalnych strategii rozwoju czy możliwości pozyskiwania środków unijnych dzięki współpracy z LGD „Ciuchcia Krasińskich”. Po części teoretycznej odbyły się także warsztaty, mające włączyć do współpracy sektory publiczny, gospodarczy i społeczny.

W warsztatach wziął udział m.in. wójt gminy Krzynowłoga Mała Jerzy Humięcki, który bardzo optymistycznie podchodzi do współpracy w ramach LGD. Zdaniem włodarza gminy ta współpraca jest przykładem na to, że wspólne działanie daje nie tylko satysfakcję, lecz także wymierne korzyści finansowe.

Dzięki uczestnictwu w LGD „Ciuchcia Krasińskich” gmina Krzynowłoga Mała zrealizowała szereg projektów infrastrukturalnych i społecznych. Środki z tego źródła pomogły m.in. w zorganizowaniu wielu imprez plenerowych, pobudowaniu placów zabaw na terenie sołectw czy poprawie bazy edukacyjnej w szkołach gminnych. Wójt Jerzy Humięcki ma nadzieję, że najbliższe lata okażą się tak samo owocne, jak okres programowania z lat 2007-2013.

DSC00639

DSC00640

DSC00641

DSC00642

DSC00643

DSC00644

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007