Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

II Piknik medyczny 23.08.2015 (opis i fotogaleria)

28.08.201509:39

Sylwester

116034Już po raz drugi we współpracy z Gminą Krzynowłoga Mała udało się zorganizować piknik medyczny, którego motywem przewodnim była profilaktyka chorób układu krążenia. W niedzielę, 23 sierpnia, przy budynku Urzędu Gminy Krzynowłoga Mała zebrała się duża grupa chętnych chcących skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Przez kilka godzin na mieszkańców gminy czekali fachowcy, którzy służyli poradami zdrowotnymi i wykonywali bezpłatnie rozmaite badania lekarskie, w tym pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar poziomu cukru we krwi, badanie cholesterolu całkowitego , HDL i LDL oraz trójglicerydów, a także pomiar masy ciała i wzrostu.

W zależności od diagnozy i zaleceń lekarza przebadane osoby mogły liczyć na bezpłatny sprzęt diagnostyczny: ciśnieniomierze, urządzenia do pomiaru cholesterolu, trójglicerydów i cukru, kijki do nordic  walking-u, krokomierze, a nawet zestawy do gry badmintona. Ponadto ci uczestnicy, którzy poddali się badaniom, otrzymali karnety na basen. Łącznie z usług diagnostycznych skorzystało ok. 70 osób.

W trakcie pikniku można było nie tylko sprawdzić swój stan zdrowia. Na placu przy budynku Urzędu Gminy na wszystkich czekali animatorzy, którzy organizowali zabawy i gry dla dzieci. Jedną z nich była konkurencja skoków w workach. Z grupy dzieci biorących udział w zawodach najlepszy okazał się Andrzej Janusz z miejscowości Pawłowo Poręba. W nagrodę wyskakał on sobie profesjonalny rower. Taka sama nagroda w innej konkurencji, kierowanej już do dorosłych, trafiła do Dariusza Rynkiewicza z miejscowości Romany-Sebory.

Piknik medyczny pod nazwą: „Profilaktyka chorób układu krążenia szansą na poprawę sytuacji zdrowotnej mieszkańców powiatu przasnyskiego” był realizowany dzięki programowi PL13 „Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu”, finansowanemu ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 oraz budżet państwa.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007