Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Urząd Gminy stawia na informatyzację

01.09.201512:03

Michał

zdj komputery 1Kilka tygodni temu do Urzędu Gminy Krzynowłoga Mała dotarło czternaście nowych zestawów komputerowych, których wartość przekroczyła kwotę 83 tysięcy złotych. Co jednak ważne, z budżetu gminnego na ten cel przeznaczono jedynie 15 procent wskazanej sumy. A wszystko to dzięki porozumieniu podpisanemu z Urzędem Marszałkowskim.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski od kilku lat prowadzi systemowy program prowadzący do powstania zintegrowanej wiedzy o Mazowszu, a także wspierający rozwój e-administracji. Ma to sprzyjać niwelowaniu różnic w dostępie do informacji zgromadzonych w poszczególnych gminach Mazowsza. Wśród partnerów projektu znalazła się także gmina Krzynowłoga Mała.

Jeszcze w 2014 roku do Urzędu Gminy dotarła informacja, że dzięki podpisanemu porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim gminny samorząd może wzbogacić się o dodatkowy sprzęt komputerowy. Stało się tak dzięki oszczędnościom wygenerowanym przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Wtedy też zdecydowano o wykorzystaniu dodatkowych środków na kupno komputerów i monitorów.

Porozumienie zawarte we wrześniu 2014 roku z Marszałkiem Adamem Struzikiem musiało jednak poczekać kilka miesięcy na finalizację. Procedury przetargowe wymagały cierpliwości. Jednak końcowy efekt jest więcej niż zadowalający. Ostatecznie do Krzynowłogi Małej trafiło aż 14 zestawów komputerowych o wysokich parametrach. Pozwoli to na obsługiwanie nawet skomplikowanych programów służących współczesnej administracji.

Całkowita wartość dostarczonych zestawów wyniosła 83.034,84 zł. Urząd musiał na ten cel wydać 15% całej kwoty, czyli 12.455,24 zł. Oznacza to, że każdy komputer kosztował budżet gminny niecałe 900 złotych, podczas gdy cena nominalna takiego zestawu oscylowała wokół kwoty 6 tys. złotych!

- Sytuacja budżetowa naszej gminy nie jest jeszcze stabilna. Grzechem jednak byłoby nie skorzystać z możliwości tak znaczącej modernizacji urzędu – komentuje ostatnią inwestycję wójt Jerzy Humięcki.

– Taka inwestycja jest dla nas korzystna podwójnie. Po pierwsze, daje to nam szansę na poprawienie pracy urzędu, a przez to skrócenie czasu oczekiwania klientów na załatwienie swoich spraw. Po drugie zaś, stawia nas to w pozytywnym świetle wobec urzędu marszałkowskiego, dla którego jesteśmy wiarygodnym partnerem i nie wycofujemy się z projektów tylko dlatego, że nastąpiła zmiana władzy. A to w zbliżającej się perspektywie budżetowej z Unii Europejskiej również jest niezmiernie ważne – podkreśla wójt Humięcki.

zdj komputery 1

zdj komputery2

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007