Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Biblioteka dla malucha

14.12.201522:15

Michał

biblio (1)Gminna Biblioteka Publiczna w Krzynowłodze Małej po zmianie lokalu i jego gruntownym remoncie na nowo urządza swoje wnętrza. Jednocześnie instytucja ta zamierza przyciągnąć do siebie najmłodsze pokolenia mieszkańców gminy. Dlatego też ostatnio w siedzibie GBP pojawił się kącik malucha, przeznaczony wyłącznie dla najmłodszych czytelników.

Staraniem pracowników biblioteki udało się zakupić m.in. kolorowe dziecięce mebelki i piękne książki, a także wygospodarować kącik do rysowania z tablicą edukacyjną. Dzięki temu można tutaj posiedzieć z dzieckiem, spokojnie pooglądać książki, poczytać wybrane fragmenty lektury – ale nie tylko. Równie dobrze można układać puzzle, grać w gry planszowe czy pobawić się zabawkami.

Kącik Malucha ma zachęcić najmłodszych do korzystania z księgozbioru biblioteki jak również ma uprzyjemnić im czas, gdy  przyjdą do nas z rodzicami czy dziadkami.

W związku z taką innowacją biblioteka chce zorganizować cykl spotkań pod nazwą „Kącik Malucha”. Będą to zajęcia dla małych dzieci (do lat 9). Podczas takich spotkań planujemy różne formy zabawy z książką oraz ulubionymi bohaterami bajek dziecięcych. Znajdzie się także czas m.in. na wyklejanie ulubionych postaci z bajek. Do dyspozycji małych czytelników jest ponadto projektor z dużym ekranem oraz kolekcja filmów z bajkami.

Kącik Malucha powstał dzięki darczyńcom biblioteki. Można z niego korzystać w godzinach otwarcia tej instytucji (w poniedziałki, środy i piątki od 7.30 do 15.30, a we wtorki i czwartki – od 7.30 do 16.30). Jego pierwszymi użytkownikami zostali sześciolatkowie z miejscowego przedszkola działającego przy Zespole Szkół. Ich wizyta z 9 grudnia stała się okazją do przetestowania zakupionych pomocy i wyposażenia.

Przedszkolaki z wielką radością i ciekawością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Dzieci miały możliwość poznać bibliotekę od kuchni – rozejrzeć się między regałami w wypożyczalni i czytelni, poznać zasady zapisywania się do biblioteki i zachowania w niej. Wszystkim dzieciakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, zabawki w Kąciku Malucha oraz dekoracje świąteczne.

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia mali goście wysłuchali również opowiadania o historii kwiatu nazywanego gwiazdą betlejemską. W zamian za to dzieciaki recytowały wierszyki o Mikołaju i prezentach oraz zaśpiewały świąteczną pastorałkę. Na zakończenie spotkania dyrektor biblioteki Ewa Zdziarska podarowała do biblioteczki przedszkolaka kolorową książeczkę z bajkami dla najmłodszych z pamiątkowym wpisem i ekslibrisem biblioteki oraz kordonkową bombkę choinkową wykonaną przez pracownika biblioteki.

biblio (1)

biblio (2)

biblio (3)

biblio (4)

biblio (5)

biblio (6)

 

PODZIĘKOWANIA

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzynowłodze Małej Ewa Zdziarska oraz wszyscy czytelnicy (w szczególności Ci najmłodsi) składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe naszej placówki:

  • Prezesowi Banku Spółdzielczego w Przasnyszu
  • Prezesowi Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej 'Mazowsze' w Chorzelach
  • Panu Witoldowi Pszczółkowskiemu
  • Panu Tadeuszowi Woźniakowi
  • Pani Józefie Michalskiej
  • Pani Magdalenie Malińskiej
  • Panu Dariuszowi Kacprzakowi

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007