Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Mammobus na Dzień Kobiet!

18.02.201615:05

Sylwester

mammografiaPrzypadający w marcu Dzień Kobiet stanowi świetną okazję do zadbania o swoje zdrowie i wykonania profilaktycznej mammografii!! Nie czekaj, zarejestruj się już teraz!

MASZ WĄTPLIWOŚĆ, CZY BADANIE MAMMOGRAFICZNE JEST KONIECZNE?

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich -  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek."

LUX MED DIAGNOSTYKA ZAPRASZA PANIE NA BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W MAMMOBUSIE, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ:

·        CHORZELE – 1 I 2 MARCA PRZY OŚRODKU UPOWSZECHNIANIA KULTURY (PRZY STARYM URZĘDZIE MIASTA), OGRODOWA 7

·        KRASNE – 2 MARCA PRZY OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ, UL. MICKIEWICZA

·        JEDNOROŻEC – 5 MARCA PRZY OŚRODKU ZDROWIA, ODRODZENIA 14

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA DLA PAŃ W WIEKU:

    * 50 – 69 LAT

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi njest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

    * 40 – 49 ORAZ 70 – 75 LAT

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest SKIEROWANIE LEKARSKIE od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl.

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ, ZWIĄZANYCH Z BADANIAMI, POZOSTAJĘ DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI.

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007