Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Gminne obchody rocznicy chrztu Polski

28.04.201623:27

Michał

chrzest (12)W połowie kwietnia w całym kraju zorganizowano wiele obchodów związanych z 1050. rocznicą chrztu Mieszka I i taką samą rocznicę początków polskiej państwowości. Z tej okazji w kościele parafialnym w Krzynowłodze Małej zorganizowano rocznicową uroczystość połączoną z mszą świętą w intencji Ojczyzny. Uroczystości patriotyczne przygotowała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej.

Mszę rocznicową poprowadzili wspólnie proboszczowie parafii Krzynowłoga Mała i Skierkowizna – ks. J. Wichorowski oraz ks. K. Kaniowski. Zamiast tradycyjnego kazania odbyło się jednak przedstawienie nawiązujące do wydarzeń z 966 roku, kiedy to prawdopodobnie Mieszko I przyjął chrzest.  

W trakcie spektaklu zebrani mieszkańcy gminy mogli obejrzeć przypuszczalne wydarzenia z początku panowania księcia Mieszka I – chęć przejścia na chrześcijaństwo i kolejne etapy przyjmowania nowej wiary. Aby uświetnić tę ważną rocznicę, uczniowie zagrali główne role w wypożyczonych strojach z epoki (dzięki funduszom dyrekcji). Występy uczniów przeplatane były kilkuminutowymi filmikami, z których szczególną radość najmłodszym sprawiła „Animowana historia Mieszka”. 

W trakcie mszy wystąpił również wójt Jerzy Humięcki, który podkreślał znaczenie chrztu dla państwowości w naszej historii. Następnie wraz z dyrektorami szkół – złożył symboliczną wiązankę przed chrzcielnicą przystrojoną w barwy narodowe.

Po zakończeniu mszy wszyscy udali się przed szkołę, gdzie na pamiątkę tego wydarzenia został posadzony dąb, któremu wspólnie nadano imię Mieszko. Zrobili to przedstawiciele uczniów, nauczycieli i władz gminy.

 Autorami scenariusza byli nauczyciele: p. M. Ulatowska i p. W. Jaworski.

chrzest (1)

chrzest (3)

chrzest (4)

chrzest (5)

chrzest (6)

chrzest (7)

 

chrzest (8)

chrzest (9)

chrzest (10)

chrzest (11)

chrzest (12)

chrzest (13)

chrzest (14)

chrzest (15)

chrzest (16)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007