Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Szansa na energię odnawialną w gminie

01.05.201623:48

Michał

fotowoltaika (4)Tuż przed rozpoczęciem długiego majowego weekendu w Urzędzie Gminy w Krzynowłodze Małej odbyło się spotkanie z mieszkańcami poświęcone możliwościom montażu instalacji odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach indywidualnych.

Do tego spotkania doszło 27 kwietnia. Na zaproszenie jednej z warszawskich firm odpowiedziało ponad 50 mieszkańców gminy, którzy chcieli zapoznać się z możliwościami pozyskania dofinansowania do instalacji paneli fotowoltaicznych, służących do produkcji energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Fotowoltaika to technologia pozwalająca na zamianę energii słonecznej w prąd elektryczny, który ma wszechstronne zastosowanie m.in. do oświetlania domów, ale także ogrzewania czy chłodzenia. Instalacja fotowoltaiczna staje się nowoczesną, modną, a przede wszystkim ekologiczną alternatywą zasilania. Tym bardziej że teraz montaż takich paneli czy też kolektorów słonecznych może odbywać się ze znaczącą dotacją dla mieszkańców gminy, sięgającą 80% całości inwestycji.

Projekt umożliwi zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej dla mieszkańca, jak również zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, co zdecydowanie poprawi jakość powietrza, przynajmniej częściowo uniezależni mieszkańców od sieci energetycznej, a przede wszystkim przyniesie wysokie oszczędności w postaci mniejszych rachunków za prąd.

Na środowym spotkaniu przedstawiono zasady działania instalacji, możliwości montażu oraz kwestie dotyczące uczestnictwa w projekcie. Osoby zainteresowane montażem fotowoltaiki muszą tylko złożyć ankietę i wyrazić wolę uczestnictwa w programie. Ankiety i oświadczenia należy pozostawić w siedzibie Urzędu Gminy.

Jeśli okaże się, że mieszkańcy są zainteresowani tego typu rozwiązaniami technicznymi, Urząd Gminy może przystąpić do programu na dofinansowanie inwestycji w ramach RPO WM. Im więcej więc będzie złożonych deklaracji, tym większa będzie pewność, że w niedługim czasie w Krzynowłodze Małej rozpocznie się „słoneczna rewolucja”.

fotowoltaika (1)

fotowoltaika (2)

fotowoltaika (3)

fotowoltaika (4)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007