Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Gminne spotkanie wigilijne

20.12.201620:17

Michał

2Zebrać w jednym miejscu tak wielu mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała, jak było to w piątek, 16 grudnia – naprawdę nie jest łatwo. Wszystkich jednak połączyła chęć złożenia sobie życzeń z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dlatego na zaproszenie wójta Jerzego Humięckiego na wspólną wigilię odpowiedziało mnóstwo osób związanych z naszą gminą.

W spotkaniu opłatkowym, które zorganizowano na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej, wzięło udział ponad sto osób reprezentujących najróżniejsze środowiska. Licznie stawili się samorządowcy, radni, sołtysi, proboszczowie, społecznicy oraz przedsiębiorcy z terenu gminy. Nie zawiedli przedstawiciele instytucji państwowych, z którymi gmina współpracuje na co dzień – policji, straży pożarnej czy Nadleśnictwa Przasnysz. Byli również członkowie lokalnych stowarzyszeń oraz pracownicy placówek oświatowych i Urzędu Gminy w Krzynowłodze Małej. Słowem: gmina w pigułce.

- W naszej Gminie jest piękna tradycja spotkań opłatkowych. Dla mnie jest to okazja, by móc spotkać się z wspólnie z Państwem w jednym miejscu, by podziękować za wzajemną współpracę, za pomoc przy rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań i problemów – mówił podczas powitalnego przemówienia Jerzy Humięcki. – W wigilijny wieczór, gdy wśród naszych bliskich łamiemy się opłatkiem, składając sobie życzenia, zapominamy o tym, co nas dzieli. Pomyślmy o naszej Ojczyźnie jak o wielkiej rodzinie. Jak w każdej, bywają w niej trudniejsze chwile, padają czasem niepotrzebne słowa, ale gdy przychodzi wigilijny wieczór, miłość i zgoda zwyciężają różnice zdań i poglądów. Wówczas czujemy jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni i jak bardzo powinniśmy być razem.

Wigilia gminna powoli staje się tu tradycją – obchodzono ją bowiem już po raz trzeci. Ale za każdym razem udaje się taką uroczystość czymś wzbogacić. Tym razem nowością był koncert kolęd w wykonaniu członków orkiestry dętej kierowanej przez Sylwestra Stolarczyka – organisty z tutejszej parafii, a także nauczyciela z ZS.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały krzynowłoskie przedszkolaki: Oliwia Roman, Nikola Górczyńska, Alicja Humięcka, Oliwia Łazicka oraz Wojtek Ulatowski. Zespół w tym składzie niedawno wywalczył pierwsze miejsce w Konkursie Piosenki Bożonarodzeniowej zorganizowanym przez Przedszkole Językowe „Academy of Smurfs” w Przasnyszu. Dodatkowo podczas wigilii można było usłyszeć uzdolnione uczennice gimnazjalne oraz krzynowłoską scholę parafialną. 

Najważniejsza chyba była jednak atmosfera, o której wspominał wójt. Nawet bowiem jeśli mieszkańcy różnią się w swoich zdaniach – wciąż potrafią być wspólnotą, którą łączy piękna tradycja.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007