Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Będzie rondo w Krzynowłodze Małej!

19.06.201709:09

Sylwester

rondoPo wielu miesiącach starań, monitów i spotkań wreszcie się udało! Feralne skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 616 i powiatowej prowadzącej z Przasnysza do Janowa wreszcie doczeka się przebudowy. Już za rok ma tu powstać nowe rondo, które znacząco zwiększy bezpieczeństwo podróżujących. To efekt zabiegów wójta Jerzego Humięckiego, który owocnie współpracował w tej mierze ze starostą przasnyskim.

-We wrześniu 2016 roku ponowiłem apel do Starosty oraz wystosowałem pismo do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Starosta poparł moją propozycję ustawienia znaków świetlnych ostrzegawczych oraz lustra drogowego. Pan Szczepankowski przekazał stosowne pismo do Dyrektora MZD o poparcie mojej propozycji – tak w grudniu ubiegłego roku wypowiadał się wójt Jerzy Humięcki w artykule, który ukazał się w 33 numerze Krzynicy. Wówczas rondo okazywało się jeszcze zbyt kosztownym rozwiązaniem, choć wójt zabiegał o to od dawna.

Na szczęście jednak pojawiło się światełko w tunelu.  Wraz z końcem roku starosta przasnyski przedstawił propozycję wykonania remontu marszałkowi Adamowi Struzikowi. Uczynił to w obecności Jerzego Humięckiego. Przedstawiono też konkretne możliwości sfinansowania całości zadania.

Ponieważ w tym miejscu krzyżuje się droga powiatowa z drogą wojewódzką, bez zaangażowania formalnego i finansowego marszałka województwa zadanie byłoby niewykonalne. Na szczęście wszystkie strony doszły do porozumienia.

„Starania starosty okazały się skuteczne, a propozycja inżynierii finansowej i organizacyjnej budowy ronda została przez marszałka zaakceptowana i wkrótce te właśnie strony podpiszą umowę dotyczącą realizacji” – napisano kilka tygodni temu na oficjalnej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Podkreślono przy tej okazji zaangażowanie samorządowców z gminy Krzynowłoga Mała – nie tylko samego wójta, lecz także radnych gminnych i powiatowych. 

Zgodnie z ustaleniami między trzema zainteresowanymi stronami projekt techniczny ronda, sfinansuje Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy w Krzynowłodze Małej, natomiast służby Urzędu Marszałkowskiego wykonają inwestycję.

rondo

To, że skrzyżowanie jest niebezpieczne, nie trzeba przekonywać chyba żadnego mieszkańca naszej gminy. Tu spotykają się dwie ruchliwe drogi, po których codziennie setki pojazdów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Niestety, żadna z tych dróg nie znajduje się pod zarządem gminnym, stąd nie było możliwości prawnej ze strony wójta, by podjąć samodzielnie jakiekolwiek działania inwestycyjne. Zaaranżowane porozumienie wszystkich stron pozwoli wreszcie na realizację postulatu mieszkańców zgłaszanego do starostwa od wielu lat.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007