Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Słowo Wójta!

29.06.201709:30

Sylwester

wojtAni się obejrzeliśmy, a już przed nami kolejne lato. A skoro lato — to czas na nasze kulturalne wydarzenie numer jeden, czyli Uliczny Kiermasz Kultury. Impreza, którą opracowaliśmy niemal dwa lata temu, udanie wpisała się w nasz kulturalny krajobraz. Moc atrakcji z 2016 roku na tyle spodobała się mieszkańcom gminy, że obecnie przynajmniej część z nich powtórzymy podczas drugiej odsłony Kiermaszu.

Ponieważ jednak  zastoju być nie może, w tym roku pojawią się nowe atrakcje. Przede wszystkim rozwijamy ideę integracji międzysołeckiej. Stąd też w trakcie Kiermaszu odbędzie się turniej sołecki drużyn, które zgłosiły się do zaproponowanej zabawy. Podobnie jak było to kilka lat temu, w walce o najlepsze sołectwo zmierzy się spora grupa zespołów z całej gminy. Rywalizacja już zapowiada się ciekawie — wystarczy tylko przeczytać, jakie konkurencje zaserwujemy startującym. To będą z pewnością niezapomniane godziny letniej zabawy.

Podobnie jak w roku ubiegłym zaprosimy wszystkich do akademii bezpiecznej jazdy. Będą symulatory, pokazy bezpiecznej i niebezpiecznej jazdy, wreszcie widowiskowa parada starych pojazdów. Nie zabraknie turnieju wyciskania sztangi leżąc. I oczywiście nie zabraknie wieczornych występów scenicznych, podczas których będziemy mogli zobaczyć w akcji samą Małgorzatę Ostrowską. Kto z dojrzałego pokolenia nie pamięta np. „Szklanej pogody”? A kto z pokolenia obecnych 30-latków mógłby zapomnieć słynną królową Abę z „Podróży Pana Kleksa”? Już niebawem będziemy mogli poznać ją osobiście i zaśpiewać razem z nią największe przeboje. Pamiętamy też o fanach muzyki disco, która latem będzie królować zapewne na wielu zabawach dyskotekowych.

Ważną zmianą w kontekście planowanej imprezy jest data. Poprzednio celowaliśmy w sierpień, ale w 2016 roku dopadła nas zmienna aura. Nie byliśmy w stanie przewidzieć tej pogody, która porządnie zmoczyła i uczestników, i samych organizatorów I Ulicznego Kiermaszu Kultury. Dlatego tym razem spróbujemy 9 lipca. Proszę trzymać kciuki! W końcu to impreza dla nas wszystkich i powinna być wspólnym świętem.

wojt

 

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007