Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Noce i dni nad Ulatówką

29.06.201714:42

Sylwester

u1Jesień należeć będzie do nich! Swój pierwszy projekt zaczęła właśnie realizować nieformalna grupa mieszkańców „Ulatówka”. To kolejny dowód na to, że w naszej gminie coraz śmielej postępuje rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Od połowy maja w Ulatowie-Adamach trwa projekt, który powstał z inicjatywy mieszkanek okolicznych wsi położonych nad rzeką Ulatówką: Hanny Popiołek, Marzeny Smolińskiej, Alicji Dzięgielewskiej, Moniki Popiołek i Agaty Łazickiej, przy wsparciu Artura Umińskiego – mieszkańca Skierkowizny.

Wszystko zaczęło się od wspólnych ćwiczeń fitness i pomysłu na integrację lokalnej społeczności. W lutym tego roku Hanna Popiołek, wspólnie z dyrektor szkoły podstawowej z Ulatowa-Adam Danutą Łubińską, zorganizowały w szkole pierwsze integracyjne spotkanie, na które przybyło wielu mieszkańców. Wymieniono się pomysłami, uwagami oraz doświadczeniami.

Wkrótce potem zawiązała się nieformalna grupa mieszkańców o wdzięcznej nazwie „Ulatówka”. Jej trzon stanowiły Hanna Popiołek, Marzena Smolińska i Alicja Dzięgielewska. Razem udało się napisać projekt pt. „Noce i dni nad Ulatówką”, który zgłoszono do konkursu „FIO – Mazowsze Lokalnie”, adresowanego przede wszystkim do nowych grup aktywnych mieszkańców małych miast i wsi.

Dzięki zaangażowaniu i dobrym pomysłom wielu osób udało się pozyskać dotację na realizację projektu. I wiosną już podjęto pierwsze działania, w które zaangażowali się mieszkańcy okolicznych wsi. Do najaktywniejszych należeli: Alfred Kawiecki, Sylwia i Mariusz Morawscy, Artur Umiński, Jolanta Kijora, Rafał i Zdzisław Serafin, Elżbieta i Ewa Bagińska, Jacek Płoski, Krzysztof Popiołek oraz Mirosław Smoliński.

W realizację konkursów włączyła się także dyrekcja, a także nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach. Do działań zachęcił wszystkich wcześniejszy sukces modernizacji szkolnego boiska, ponieważ widząc sens wspólnej pracy, mieszkańcy chętniej angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności.

u2

W projekcie,, Ulatówka” zaplanowano następujące działania:

1. Konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Ja tu żyję – ja tu zostaję”

2. Uporządkowanie placu wokół remizy OSP

3. Budowa letniej sceny i kamiennego grilla

4. Turniej piłki nożnej

5. Czytanie poezji w sobotnie wieczory

6. Piknik integracyjny dla mieszkańców (niedziela – 20 sierpnia 2017 r.)

7. Wystawa pt. „Dawne urządzenia gospodarstwa domowego”

8. Konkurs muzyczno-taneczny „Pokaż mi swój talent”

9. Gry i zabawy dla dzieci z czasów dzieciństwa ich rodziców i dziadków

10.  Pogawędka przyrodnicza z leśniczym i sadzenie roślin

11.  Wycieczka rowerowa do najciekawszych miejsc Ulatowa

 

u1

Partnerami projektu są: Wójt Gminy Krzynowłoga Mała, Rada Gminy Krzynowłoga Mała, Szkoła Podstawowa w Ulatowie-Adamach, strażacy OSP w Ulatowie-Adamach, sołtysi i rady sołeckie oraz Nadleśnictwo Przasnysz.

W realizację projektu angażują się również mieszkańcy okolicznych wiosek, ponieważ jest on adresowany do szerokiej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, ponieważ program jest ciekawy i różnorodny.

 Nieformalna grupa ,,Ulatówka” dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu i zaprasza chętnych do dalszego wspólnego działania na rzecz lokalnej społeczności oraz pogłębiania więzi międzypokoleniowych. Dzięki takim inicjatywom nasza okolica stanie się ciekawsza i atrakcyjniejsza, a mieszkańcy chętniej spotkają się w letnie wieczory w przyjaznym miejscu oraz wspólnie spędzą wolny czas.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007