Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Rajd „Polskie Safari” w naszej gminie!

31.07.201714:02

Michał

rajd (12)Co nie udało się rok temu, udało się dopiąć teraz. Ogólnopolski Rajd „Polskie Safari” zawitał wreszcie do powiatu przasnyskiego, a część tras rajdowych przebiegała przez teren gminy Krzynowłoga Mała. Nasz samorząd był współorganizatorem tej bardzo widowiskowej rywalizacji.

Jeszcze jesienią 2016 roku z wójtem Jerzym Humięckim o organizacji rajdu rozmawiali przedstawiciele Automobilklubu Polskiego i Automobilklubu „Rzemieślnik” z Przasnysza. Pierwotnie plan zakładał organizację zabawy już w październiku ubiegłego roku. Ostatecznie jednak imprezę przeniesiono na rok następny. I był to chyba dobry pomysł, sądząc po pogodzie, przygotowaniu trasy i wielu kibicach, którzy mogli z bliska oglądać ściganie efektownych pojazdów po naszych bezdrożach.

Rajd, który odbył się w dniach 29 i 30 lipca, był jednocześnie 4. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2017, 4. rundą Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych 2017 oraz 4. rundą Mistrzostw Polski w Rajdach Baja 2017. Stąd na jego starcie stanęło wielu kierowców z całego kraju. Razem z nimi przybyli także kibice z różnych stron Polski. Był to zatem dobry sposób na promocję tutejszych terenów, w tym naszej gminy.

Zgodnie z planem organizatorów uczestnicy mieli do pokonania łącznie ok. 120 kilometrów odcinków specjalnych, w tym 14 kilometrów do przejechania po drogach i bezdrożach gminy Krzynowłoga Mała.

Jak podaje strona rajdu (www.polskiesafari.pl), 37. Rajd Polskie Safari – 4. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – wygrali Miroslav Zapletal i Bartosz Momot w samochodzie F150 EVO. Kierowca, który od lat startuje w Pucharze Świata FIA, stoczył interesujący pojedynek z Marcinem Łukaszewskim i Magdaleną Duhanik-Persson w BMW GPR Series 1. Trzecie miejsce zajęli Grzegorz Marciniak i Krzysztof Tomczuk w Toyocie Hilux.

W poszczególnych klasach triumfowali: T1 – Zaplertal i Momot; T2 – Robert Kufel i Daniel Burzyński; TH – Marciniak i Tomczuk; Open – Hubert Odlejewski i Dominika Odlejewska. W klasyfikacji Sponsorskiej zwyciężył RMF 4Racing.

Oto zestaw zdjęć wykonanych podczas rajdu (archiwum prywatne):

rajd (2)

rajd (3)

rajd (3)

rajd (4)

rajd (5)

rajd (6)

rajd (7)

rajd (8)

rajd (9)

rajd (10)

rajd (11)

rajd (12)

rajd (13)

rajd (14)

rajd (15)

rajd (16)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007