Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Świetlica w Świniarach już gotowa

12.08.201700:19

Michał

swietlica (6)Gmina Krzynowłoga Mała potrafi wykonywać prace remontowe bez żadnego wsparcia zewnętrznego. Dowodem na to jest choćby modernizacja świetlicy wiejskiej w Świniarach, wykonany bez wsparcia funduszy zewnętrznych. Nie zawsze trzeba czekać na pomoc od innych, by doczekać się właściwych efektów.

Wójt Jerzy Humięcki już od dłuższego czas zabiegał o to,  by obiekt, który służy znacznej grupie odbiorców, został wyremontowany do końca. Kilka lat temu za pieniądze unijne udało się solidnie wyposażyć jej wnętrze, a także odnowić ją od środka. Teraz przyszedł czas na elewację zewnętrzną.

Ponieważ w obecnym budżecie unijnym brakuje możliwości pozyskiwania środków na remonty świetlic wiejskich, gmina wykonała wszystko swoim sumptem. Na szczęście wiele prac budowlanych można było wykonać własnymi siłami, dzięki czemu budżet gminny nie został znacząco uszczuplony.

W ramach prowadzonych prac remontowych udało się kompleksowo ocieplić budynek, a także ułożyć nową elewację. Do tego doszło jeszcze ocieplenie dachu  i podbitka. To pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu świetlicy w sezonie jesienno-zimowym. I oczywiście poprawić stronę wizualną świetlicy.

Łączny koszt przeprowadzonych prac wyniósł ponad 40 tysięcy złotych. Całość została sfinansowana z budżetu gminnego. 

swietlica (1)

swietlica (2)

swietlica (3)

 

swietlica (5)

swietlica (6)

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007