Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Dobry rok dla sportu

04.03.201823:00

Michał

turniejNa przełomie stycznia i lutego Katarzyna Jeryng z klubu GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała odebrała nagrodę dla najlepszego sportowca powiatu przasnyskiego w plebiscycie „Kuriera Przasnyskiego”. Z kolei zespoły Krzyniaka dobrze prezentują się w ligach młodzików. Jest zatem w kogo inwestować – co władze gminne dostrzegają i co będą wspierać. Zapowiada się zatem dobry rok dla sportu.

Choć gmina Krzynowłoga Mała do największych nie należy, jej utalentowani mieszkańcy potrafią korzystnie prezentować się na różnych arenach sportowych. Dowodem tego jest choćby wspomniana Kasia Jeryng kierowana przez trenera Marcina Sokoła. Ten sam szkoleniowiec z powodzeniem prowadzi różne roczniki młodych piłkarzy Krzyniaka. Podczas styczniowego turnieju piłkarskiego w Bieżuniu reprezentanci naszej gminy zrobili bardzo dobre wrażenie podczas występu w ogólnopolskim turnieju drużyn młodzieżowych.

kasia (1) - Kopia

Nic więc dziwnego, że wójt Jerzy Humięcki z radością przyjmuje te sukcesy i podkreśla wolę współpracy z klubem i jego reprezentantami. Więcej: już niebawem ziścić się może sen wielu pokoleń lokalnych sportowców o własnym boisku piłkarskim, będącym zaczątkiem dużej infrastruktury sportowej w gminie. Daleko wykraczającym poza boiska Orlika. Pierwsze decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte już wiosną tego roku.  

Tymczasem jednak wielkimi krokami zbliża się wiosna i czas rewanżowej rundy piłkarskiej. Oto najważniejsze informacje dotyczące przygotowań Krzyniaka do rundy wiosennej:  

Rocznik 2005 i młodsi

Od lutego młodzi piłkarze rozpoczęli intensywne przygotowania do rundy rewanżowej. Nadal będą oni rywalizować w okręgowej lidze młodzików D1 (grupa II).  Na pierwszych zajęciach trener Marcin Sokół miał do dyspozycji 17 zawodników, choć cała kadra liczy 19 piłkarzy. Nikt nie zadeklarował odejścia z drużyny, trzon pozostał więc niezmienny. Zajęcia okresu przygotowawczego odbywają się na obiektach w Krzynowłodze Małej: sala gimnastyczna oraz boisko szkolne.

Oprócz typowych jednostek treningowych planowane jest rozegranie trzech meczów sparingowych, mających głównie  na celu: kontrolę umiejętności poszczególnych zawodników oraz analizę skuteczności opanowanej techniki i taktyki w bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikiem.

Na półmetku rozgrywek Krzyniak plasuję się na 3. pozycji (po wycofaniu się drużyny MKS Przasnysz po pierwszej rundzie) ze stratą 4 punktów do vice lidera -  APNu Ostrołęka.

O co zamierza walczyć Krzyniak w rundzie wiosennej? – O każdy punkt! Poprzednia runda pokazała, że zdecydowanym faworytem rozgrywek jest zespół Mławianki Mława, natomiast wyniki pozostałych meczy są sprawą otwartą. W tej lidze każdy może wygrać z  każdym – mówi trener Marcin Sokół. – Pierwszy mecz rundy wiosennej, który planowany jest na 7 kwietnia 2018, przyjdzie nam zagrać z drużyną Wieczfnianki Wieczfni. Być może on określi szczegółowe wiosenne cele.

Wszystkie mecze w roli gospodarza rozgrywać będziemy na obiektach OSiR w Przasnyszu.

Rocznik 2008 i młodsi

Podobnie jak chłopcy ze starszych roczników, Orliki Krzyniaka z początkiem lutego rozpoczęły przygotowania do rozgrywek okręgowej ligi Orlików U-10 (runda wiosenna). Do swojej dyspozycji trener ma na tą chwilę 18 młodych sportowców. Planowany start rywalizacji w tej kategorii wiekowej jest na przełomie kwietnia i maja.

Przypomnijmy, że w tej grupie wiekowej rywalizacja o punkty ligowe odbywa się systemem turniejowym. Nasz zespół jako trzeci będzie organizatorem turnieju, który odbędzie się na boisku szkolnym w Krzynowłodze Małej. Rywalami Orlików Gminnego Klubu Sportowego Krzyniak będą następujące zespoły: Młode Orły Pułtusk, Makowianka Maków Mazowiecki, MKS Przasnysz oraz GKS Pokrzywnica.

turniej

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007