Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Najlepsza inwestycja? Młodzież!

09.04.201822:57

Michał

dziewczyny (2)Nie zawsze i wszędzie władze gminne potrafią wspierać skarby, które rodzą się nawet w najmniejszych miejscowościach. Ponieważ jednak gmina Krzynowłoga Mała do największych nie należy, każdy talent, który tu rozbłyśnie, jest traktowany z dużym pietyzmem. I otaczany opieką nauczycieli, ale także samych przedstawicieli władz, które dostrzegają w takich osobach najlepszą inwestycję w przyszłość.

Mówi się, że w polskiej szkole można znaleźć całą galerię uczniów – średniaków, indywidualistów, buntowników... Wśród nich dadzą się jednak dostrzec także jednostki wybitne, odznaczające się wysokimi wynikami w nauce, w sporcie, mające duże kompetencje społeczne. I tych warto doceniać szczególnie.

Pod koniec marca w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbyła się opisywana już debata o bezpieczeństwie pt. „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga". W jej trakcie odbyła się także ważna uroczystość dla dwóch niezwykłych uczennic: Kasi Jeryng z klasy IIb gimnazjum i Natalii Bober z klasy VII. Dziewczynki zostały wyróżnione przez dyrekcję szkoły, a także wójta Jerzego Humięckiego i księdza proboszcza Jacka Wichorowskiego.

Wójt Jerzy Humięcki, składając gratulacje dziewczynkom i ich rodzicom, obecnym na sali, podkreślał wiele walorów młodych i zdolnych uczennic. Mówił m.in., że Kasia i Natalka wyróżniają się nie tylko wiedzą, lecz także zaangażowaniem w życie środowisku. Mają czas na naukę, pracę społeczną, uprawianie sportu i rozwijanie własnych zainteresowań.

Doceniając pracę i zaangażowanie dziewcząt, wójt Jerzy Humięcki ufundował dla Kasi sportowe stypendium. Natomiast ks. Jacek Wichorowski wystąpił do Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia o stypendium dla Natalii.

A oto krótka charakterystyka obu wyróżnionych uczennic:

Katarzyna Jeryng – uczennica klasy IIb gimnazjum, która na co dzień trenuje w drużynie Gminnego Klubu Sportowego „Krzyniak”, równolegle gra też na najwyższym poziomie w Polsce, w Ekstralidze Futsalu Kobiet, w barwach drużyny AZS Uniwersytet Warszawski. Niedawno odebrała statuetkę dla Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Przasnyskiego. W turnieju o tytuł mistrza Polski w rywalizacji kobiecych drużyn do lat 18. Kasia wywalczyła z koleżankami brązowy medal.

Przygoda Katarzyny Jeryng z AZS Uniwersytetem Warszawskim rozpoczęła się ponad rok temu. Najpierw były testy, na które pojechała ze swoim trenerem Marcinem Sokołem. Te wypadły na tyle dobrze, że pomiędzy klubami ze stolicy i Krzynowłogi została nawiązana trwalsza współpraca. Teraz Kasia ma już na swoim koncie kilka występów w II lidze kobiet na trawie. Brała udział w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U–16. Mimo że grała ze starszymi i bardziej doświadczonymi piłkarkami, otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki. Mimo licznych sukcesów Kasia jest miłą, skromną dziewczyną o niezwykłym uroku osobistym, dzięki któremu jest bardzo lubiana przez rówieśników. Nauczyciele doceniają, że na miarę swoich możliwości potrafi pogodzić naukę z pasją, która pochłania jej wiele czasu.

Natalia Bober – uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Od II semestru bieżącego roku stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest bardzo ambitna, zdyscyplinowana i pracowita, a jednocześnie wyjątkowo grzeczna i skromna. Cechuje ją wysoka kultura osobista. Mimo swojej skromności jest dziewczynką bardzo otwartą, a wszyscy cenią ją za dobre serce i pomocną dłoń. Pomaga w nauce swoim rówieśnikom i stanowi dla nich wzór. Można na niej polegać, ponieważ jest odpowiedzialna i prawdomówna. Jest dobrą organizatorką. Wywiązuje się terminowo z podjętych przez siebie przedsięwzięć. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez szkołę, często sama jest ich inicjatorką. Dyscyplina pracy i koncentracja podczas lekcji pomagają uczennicy w zdobywaniu dobrych stopni. Średnia jej ocen na koniec ubiegłego roku szkolnego wynosiła 5,25. Przez dwa lata miała 100% frekwencję w szkole. Bardzo chętnie bierze udział w konkursach przedmiotowych osiągając wysokie wyniki w gminie.

Po lekcjach uczestniczy w spotkaniach oazy i scholii parafialnej, jest lektorką w kościele parafialnym. Należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Krzynowłodze Małej. Czynnie uczestniczy w ich wspólnych spotkaniach, próbach oraz występach. Jej muzyczne zdolności mają swoje odzwierciedlenie również w konkursach muzycznych, z których Natalia wraca z nagrodami.

Swoje zdolności plastyczne wykorzystuje do wykonywania prac plastycznych na konkursy, które są nagradzane zarówno na szczeblach gminnych jak i powiatowych. Jej talent plastyczny służy również nauczycielom podczas dekoracji klasowych oraz na różne uroczystości szkolne.

dziewczyny (1)

dziewczyny (2)

dziewczyny (3)

dziewczyny (4)

dziewczyny (5)

dziewczyny (6)

dziewczyny (7)

dziewczyny (8)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007