Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

B – jak bezpieczny; N – jak niechroniony

24.05.201823:03

Michał

konf (6)To była jedna z ważniejszych konferencji o bezpieczeństwie, które w ostatnich latach zorganizowali nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, wespół z władzami samorządowymi oraz policją. Spotkanie, które odbyło się 17 maja, było niezwykle owocne i z pewnością przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa na terenie gminy.

Hasło konferencji było nawiązaniem do policyjnego programu profilaktycznego zwiększania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponieważ szkoła z Krzynowłogi przystąpiła do niego już w 2015 roku, stała się naturalnym partnerem dla sił policyjnych i władz samorządowych chcących przybliżyć tę tematykę mieszkańcom.

Na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli odpowiedziało wielu gości, na czele z wójtem Jerzym Humięckim. Na sali gimnastycznej pojawili się także m.in. Tomasz Łysiak, komendant Powiatowy Policji z Przasnysza wraz z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Robertem Seferynem, komendantem KP w Chorzelach Dariuszem Andrzejewskim oraz dzielnicowym Dariuszem Piotrowskim. Oprócz sił policyjnych w Krzynowłodze zjawili się dyrektor WORD-u w Ostrołęce Mirosław Augustyniak oraz prezes Limes Banku Spółdzielczego w Chorzelach Aleksandra Wiśnicka. Licznie udział wzięli reprezentanci wszystkich trzech szkół z terenu gminy – zarówno z grona pedagogicznego, jak i spośród uczniów.

Na początek dyrektor szkoły Małgorzata Budna wręczyła nagrody dla uczniów biorących udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: Mikołaja Bruździaka, Macieja Bruździaka, Anity Kawieckiej, Kingi Sędrowskiej, Mai Bukowskiej, Jakuba Majewskiego i Patryka Kucharczyka.

Po tak miłym akcencie nastąpiły prelekcje zaproszonych gości. Szef WORD-u Mirosław Augustyniak zanalizował konkretne przykłady zachowań pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami na drodze, które mogą skutkować niebezpieczeństwem na drodze. Naczelnik Robert Seferyn opowiedział o bezpieczeństwie w ruchu drogowym na ternie powiatu, natomiast Dariusz Andrzejewski oraz Dariusz Piotrowski przedstawili działania podjęte w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy Krzynowłoga Mała.

W trakcie wystąpienia Dariusza Piotrowskiego publiczność usłyszała głośny dźwięk wypadku drogowego. Na twarzach było widać ogromny niepokój i poruszenie. Uczeń odsłonił kotarę na sali gimnastycznej. Była to… symulacja wypadku. Widzom ukazał się widok wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i skutera. Do poszkodowanych podbiegli uczniowie, którzy udzielili fachowej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Przy tej okazji strażacy z naszej gminy przypomnieli zebranym o tym, jak ważna jest pierwsza pomoc. Zwrócili uwagę na potrzebę zakładania kamizelek odblaskowych.

W kolejnej części spotkania niespodziankę miała prezes Limes Banku Spółdzielczego Aleksandra Wiśnicka, która przekazała na ręce dyrektorów szkół kamizelki odblaskowe dla najmłodszych dzieci. Dzięki nim uczniowie będą widocznymi, a wiec bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.

Kolejny etap spotkania przyjął formę gry planszowej dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego. Celem zabawy było przypomnienie przepisów ruchu drogowego. W grze wzięły udział trzy grupy, składające się z przedstawicieli uczniów poszczególnych szkół i zaproszonych gości. W trakcie gry pojawiły się bonusy – występy uczniów z naszej szkoły. W trakcie zabawy wszyscy zebrani przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego. Pytania były trudne, ale uczestnicy gry uczniowie oraz goście: Pan Tomasz Łysiak, Pani Aleksandra Wiśnicka oraz Pan Artur Umiński wykazali się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego. Gra wywołała dużo pozytywnych emocji.

 Tłem całej uroczystości był wernisaż obrazów naszej uczennicy Anity Kawieckiej, dla której nauczyciele przygotowali miłą niespodziankę za talent plastyczny i zaangażowanie w pracę szkoły.

Koordynatorkami całego spotkania edukacyjno-informacyjnego były nauczycielki: Iwona Czajkowska, Agnieszka Szemplińska, Aneta Roman.

konf (1)

konf (2)

konf (3)

konf (4)

konf (5)

konf (6)

konf (7)

konf (8)

konf (9)

konf (10)

konf (11)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007