Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

” Uczymy odpowiedzialności za życie i zdrowie „

13.06.201807:58

Sylwester

image1395-Szkol.Placówka Terenowa KRUS w Przasnyszu 08.06.2018 roku przeprowadziła spotkanie informacyjno-instruktażowe z uczniami klas gimnazjalnych i podstawowych w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej , gm. Krzynowłoga Mała.

Wymienione szkolenie pn.” Uczymy odpowiedzialności za życie i zdrowie „  podzielone było na dwie części : pierwsza część miała charakter informacyjny i poprowadziła ją Małgorzata  Krawczyk Starszy Specjalista ds. prewencji omawiając prace  w gospodarstwie rolnym , których nie należy powierzać dzieciom do lat 15- tu . Dzieci uważnie wysłuchały prelekcji , następnie podjęły dyskusję nt. własnych obserwacji i doświadczeń . W celu  uzupełnienia wiedzy  z zakresu BHP podczas pracy rolniczej uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną „Bezpiecznie na wsi” ,  a także otrzymali  ulotki i broszurki o w/w  tematyce .

image1395-Szkol.

 Druga część spotkania miała charakter stricte  instruktażowy i poprowadzili ją strażacy: instruktor z KPPSP w Przasnyszu i OSP w Krzynowłodze Małej . Ratownicy : Piotr Kuligowski  i Łukasz Ciak w sposób prosty i praktyczny przedstawili dzieciom zawartość torby – zestawu R-1 do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej będącego  na wyposażeniu większości Jednostek Gaśniczo-Ratowniczych  OSP  i niezbędnego do wyjazdu  każdej jednostki do zgłoszonych  wypadków. Dzieci chętnie brały udział przy demonstrowaniu użycia np. aparatu tlenowego, kołnierza ortopedycznego, odpowiadały na pytania ratowników chwaląc się już posiadaną wiedzą w tym zakresie. Na fantomie ratownicy  demonstrowali  akcję przywracania funkcji oddechowo-krążeniowej ewentualnym ofiarom wypadków. Druhowie – strażacy z OSP w Krzynowłodze Małej  podjechali na plac przed szkołą wozem strażackim i udostępnili  dzieciom do obejrzenia wyposażenie samochodu .

image1361szkol(1)

W spotkaniu wzięło udział 120 uczniów wraz z nauczycielami i Dyrekcją szkoły Podstawowej,  która podziękowała za przeprowadzenie szkolenia i wyraziła chęć na dalszą współpracę z KRUS oraz strażakami  w szerzeniu wśród dzieci pozytywnych zachowań podczas prac rolniczych , a także podjęcia akcji udzielenia pierwszej pomocy w razie wypadku   .            

image1373SZkol.  

        Zdaniem PT KRUS działanie prewencyjne spełniło oczekiwany efekt . Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami BHP podczas pracy w gospodarstwie rolnym oraz z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, tak ważnymi w celu ratowania  życia i zdrowia  poszkodowanym w wypadkach  .

Sporządziła:                                                                                Zatwierdził:

Małgorzata Krawczyk                                                                                    Grzegorz Lewandowski

Starszy Specjalista                                                                                          Kierownik PT KRUS Przasnysz

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007