Czy skutki kryzysu są dla Ciebie odczuwalne we własnym życiu?

tak
nie

 

Jak ZS Krzynowłoga gimnazjalistów witała

20.09.201611:55

Michał

Gibon (4)W tym roku szkolnym do gimnazjum przy Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej przybyło 38 uczniów – 27 z miejscowej szkoły podstawowej i 11 ze szkół w Romanach-Seborach  i Ulatowie-Adamach. Aby lepiej zintegrować nowych uczniów ze sobą, dla wszystkich przygotowano prawdziwy chrzest bojowy, czyli otrzęsiny.

Uroczystość otrzęsinowa została przygotowana 12 września. Wszyscy nowi uczniowie musieli przejść przez obrzędy inicjacyjne, przygotowane dla nich przez starszych kolegów. Pierwszoklasiści musieli więc m.in. zjeść cytrynę, aby uodpornić się na niepowodzenia szkolne; wylizać nakrętkę z miodem, żeby nie brakowało im słodkich chwil w szkole; wypić mleko, czyli symboliczny napój dla „kotów”, a także przejść odpowiedni quiz sprawdzający ich inteligencję.

Wszyscy pierwszoklasiści spisali się świetnie. Wykazali wolę walki, hart ducha i poczucie humoru. Dlatego zostali uroczyście przyjęci w szeregi gimnazjalistów. Ślubowali, że będą posłuszni, sumienni, będą się pilnie uczyć i właściwie zachowywać.

Druga część otrzęsin była o wiele milsza. 15 września cała grupa wybrała się do parku linowego „Gibon” w Przasnyszu. Tu uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną, odwagą lub umiejętnością pokonywania swojego strachu, współodpowiedzialnością za kolegów, współpracą i pomocą koleżeńską. Na zakończenie zaś na wszystkich czekało ognisko i pyszne pieczone kiełbaski.

Gibon (1)

Gibon (2)

Gibon (3)

Gibon (4)

Gibon (5)

Gibon (6)

Gibon (7)

Gibon (8)

Gibon (9)

Gibon (10)

Gibon (11)

Gibon (12)

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007