Położenie

 

Gmina Krzynowłoga Mała położona jest w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego i stanowi jedną z sześciu gmin wiejskich powiatu przasnyskiego. Zajmuje obszar 184 km2, co stanowi trzecie miejsce co do wielkości w powiecie.W jej obrębie znajduje się 77 miejscowości, które tworzą 41 sołectw.

Od strony północnej gmina Krzynowłoga Mała graniczy z linią Chorzele, od wschodu - z gminą Jednorożec, od południa - z gminami Przasnysz i Czernice Borowe. Od zachodu gmina graniczy z gminą Dzierzgowo w powiecie mławskim

Teren gminy przecinają, biegnące z południa na północ:

  • droga krajowa nr 57 relacji Pułtusk – Szczytno,

  • droga wojewódzka nr 616 relacji Ciechanów - Chorzele.

 Krzynowłoga Mała – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, w gminie Krzynowłoga Mała.Z 1476 roku pochodzi pierwsza wiadomość o parafii w Krzynowłodze Małej. W roku 1506 parafia weszła w skład nowo utworzonego dekanatu przesnyskiego. W 1605 roku odbyła się wizytacja biskupa parafii Krzynowłoga Mała. Nazwa wsi pochodzi od "krzynicy", obudowy źródła wykonanej z łączonych w kwadrat kłód dębowych. Znajduje się tu również pomnik 41 Polaków rozstrzelanych 1944 roku przez hitlerowców.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ostrołęckiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Krzynowłoga Mała.

 

patronat 3

Zalacznik 1_logotyp_m

KMZB

 

Harmonogram odbioru odpadow

LOGO WKU

 

panstwowa-komisja-wyborcza

 

harmonogram(3)

LBP_logo

Nota prawna Polityka prawności Wszelkie prawa zastrzeżone © Krzynowłoga Mała 2008

Projekt,

CMS,

hosting

-

Maxus Net Communications 2007